Adres:Ukraina, Kijów
tel.:+38 098 4838 773
e-mail:alekdlu@gmail.com

Losy Polaków deportowanych do obwodu Archangielskiego. Luty 1940

28 lutego w ścianach biblioteki im. Gogola (Бібліотека ім. М. Гоголя) odbyła się konferencja pt. Losy Polaków deportowanych do obwodu Archangielskiego. Luty 1940 Wystąpił członek zarządu naszego stowarzyszenia Andrzej Amons (Андрей Амонс), pułkownik, były kierownik Departamentu Rehabilitacji Prokuratury Wojskowej centralnego regionu Ukrainy.
Pan Andrzej przedstawił fakty i zdjęcia, opowiedział o losie swojej rodziny, która również była poddana represjom tego czasu, przedstawił unikatowe dokumenty i dane z różnych archiwów rosyjskich i ukraińskich.

Organizatorem konferencji wystąpiło nasze stowarzyszenie (Kijowskie Polskie Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie im. A.Mickiewicza) przy wsparciu centrum nauki języka polskiego Polonista center (Центр вивчення польської мови Polonista center) Wśród gości byli przedstawiciele Kijowskiego Polskiego Zgromadzenia ZGODA im M.Malowskiego. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele Stowarzyszenia Niemieckiego, którzy też dzielili się ciekawą informacją na poruszany temat.

Uprzejmie dziękujemy za zdjęcia: Анжеліка Плаксіна

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *